ČEZ je Nejžádanějším zaměstnavatelem mezi studenty v ČR, také v krajích vládly silné značky

29června 2018
Nejžádanější zaměstnavatel ČEZ přebírá ocenění od prezidentky AIESEC a generálního ředitele partnerské KB PS Organizátoři ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku, se kterým je hlasování studentů spojeno, dali letos hlasování studentů nový název Nejžádanější zaměstnavatel mezi studenty. Do loňského roku nesla soutěž označení The Most Desired Company a výsledky na základě průzkumu mezi studenty připravovala pro Klub zaměstnavatelů mezinárodní vysokoškolská organizace AIESEC. Na přelomu roku se obě strany dohodly, že se organizace ujme přímo přímo Klub zaměstnavatelů, AIESEC si zachová roli významného partnera a sestavu podporovatelů nově doplnily také organizace studentů technických oborů IAESTE, studentů práv Všehrd a podporu přidaly také společnosti Kampomaturite.cz a Erasmus+.

Díky všem změnám letos Klub zaměstnavatelů dosáhl výrazného nárůstů hlasujících, což po několika vítězných letech společnosti Google přineslo posun do popředí zejména pro první ČEZ a druhou ŠKODU AUTO. Škodovka kromě celostátní druhé pozice dosáhla regionálních vítězství hned ve dvou krajích, mateřském Středočeském i Královéhradeckém, kde má rozvíjející se výrobní závod v Kvasinách. Vítězné firmy jsou příkladem pro ostatní zaměstnavatele a zároveň jsou nositeli zpětné vazby o tom, jak mladí Češi vidí hodnoty, pro které jsou schopni a ochotni spojit svou budoucí kariéru s jejich značkami. Pro mladé lidi je pak seznam vítězných firem hodnotným ukazatelem doporučení jejich vrstevníků. Umístit se mohou bez rozdílu jak úspěšné globální firmy, tak střední i malé podniky. Tím, že firmy hodnotí mladí lidé spontánní znalostí, bez předvybraných společností a odborné poroty, je informace obsažená ve výsledcích zcela nezkreslená a odpovídá náladě a pohledu tzv. mileniálů v České republice. Výsledky byly vyhlášeny v rámci slavnostního večera k ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2018 v pondělí 11. 6. v Kongresovém centru České národní banky.

josefina-vzkaz_small

Nejžádanější zaměstnavatel mezi studenty 2018 – přehled výsledků
Pořadí v České republice
1. ČEZ, a. s.
2. ŠKODA AUTO a.s.
3. Google Czech Republic, s.r.o.
4. MICROSOFT s.r.o.
5. Amazon Czech Republic Services s.r.o.

Vítězové v jednotlivých krajích
Nejžádanější zaměstnavatel regionu
Hlavní město Praha
ČEZ, a. s.
ŠKODA AUTO a.s.
Liberecký kraj
PRECIOSA, a.s.
Ústecký kraj
UNIPETROL RPA, s.r.o.
Karlovarský kraj
Karlovarské minerální vody, a.s.
Plzeňský kraj
Plzeňský Prazdroj, a.s.
Jihočeský kraj
Robert Bosch, spol. s r.o.
eBRÁNA s.r.o.
Královéhradecký kraj
ŠKODA AUTO a.s.
Kraj Vysočina
BOSCH DIESEL s.r.o.
Jihomoravský kraj
Kiwi.com s.r.o.
BAŤA, akciová společnost
Olomoucký kraj
Honeywell Aerospace Olomouc s.r.o.
Moravskoslezský kraj
Tieto Czech s.r.o.