Do finále postupuje pětice HR projektů z regionu

21června 2017
O Cenu personalistů za nejlepší HR projekt se v letošním ročníku ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku v regionálních kolech utkalo 24 projektů předních firem. Projekty se týkaly různých témat z oblasti řízení lidských zdrojů. Celostátní finále se uskuteční v listopadu v Praze během VI. výročního HR SUMMITU Klubu zaměstnavatelů. Představujeme pět finálových projektů, které byly nejlépe hodnoceny samotnými kolegy personalisty v průběhu regionálních setkání. 

Století Fatry – Společnost Fatra připravila pro zaměstnance projekt, který zábavnou a netradiční formou připomíná významné úspěchy v historii firmy a dává zaměstnancům možnost jak mohou sami ovlivnit její budoucnost.

Japonská inspirace v boji proti nedostatku zaměstnanců – Společnost Koyo Bearings od začátku letošního roku rozběhla tzv. inkubátor pro nové zaměstnance, který nabízí rekvalifikaci lidem i z jiných oborů, než je strojařina. Nazvala program DO-JO, což je v Japonsku místo, kde se japonští mistři bojových umění cvičí v sebeobraně. V Koyo je DO-JO místem, kde si nováčci pod vedením interního lektora osvojují dovednosti nezbytné pro správné vykonávání činností ve výrobě. O práci v Koyo se tak mohou ucházet o práci i zájemci, kteří nejsou vzděláním strojaři.

Sociální integrace – zaměstnávání osob ve výkonu trestu – SKF Lubrication Systems v Chodově u Karlových Varů se potýká jako i jiné firmy s nedostatkem pracovních sil. S nápadem zaměstnávat odsouzené přišli kolegové, kteří s tím měli zkušenost z předchozích zaměstnání. Společnost vybrala věznici, kde jsou odsouzení s mírnější formou trestu. V březnu 2016 proběhla schůzka s vedením věznice a seznámení zaměstnanců s tím, že firma přijme vězněné osoby. Od dubna 2016 nastoupili čtyři odsouzení. Dnes jich firma zaměstnává celkem dvacet tři.
Synergie SOU strojírenského ŠKODA AUTO a vzdělávání dospělých ŠKODA AUTO -Firemní učiliště je jednou z částí ŠKODA Akademie, kde se studenti v posledních ročnících učí os špičkových specialistů na nejmodernějších přístrojích a v laboratořích primárně určených pro vzdělávání zaměstnanců. Spolupráce ale funguje i opačně. Jelikož z učiliště vycházejí absolventi, kteří umějí pracovat s CNC, došlo k zacílení přípravy zaměstnanců na nové technologie a řídicí systémy.

Patroni krajů

Praha a ČR

Plzeňský

Jihomoravský

Ústecký

Pardubický

novemcar-logo red-hat


AGC Automotive Czech a.s.

logo-o2-nove logo-penta doosan-logo logo-mng-nove


AGC Flat Glass Czech a.s. 

logo-foxconn
logo-vodafone logo-shape sbd-logo logo-kiekert
cs-logo pivovary-logo-new

logo-brush

zebra-logo-k-1-nahled

Vysočina

Jihočeský

logo-skupina-cez logo-ceska-posta sony-logo-cmyk-300dpi-nahled zetor-logo-72dpi-nahled
unipetrol-logo logo-moneta-money-bank

Liberecký

Moravskoslezský

Olomoucký

logo-rs

logo-mc-donalds logo-kkcg logo-trw arcelor logo-agel

motor-jikov-final-nahled

logo-veolia csg-rgb-1-nahled

Středočeský

bonatrans-logo-nahled logo-metso eon-logo
aero-logo 906326-10151483740322459-2012407327-o-nahled

Karlovarský

logo-kmv
witte-4c-nahled