Do finále postupuje pětice HR projektů z regionu

21června 2017
O Cenu personalistů za nejlepší HR projekt se v letošním ročníku ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku v regionálních kolech utkalo 24 projektů předních firem. Projekty se týkaly různých témat z oblasti řízení lidských zdrojů. Celostátní finále se uskuteční v listopadu v Praze během VI. výročního HR SUMMITU Klubu zaměstnavatelů. Představujeme pět finálových projektů, které byly nejlépe hodnoceny samotnými kolegy personalisty v průběhu regionálních setkání. 
Století Fatry

Společnost Fatra připravila pro zaměstnance projekt, který zábavnou a netradiční formou připomíná významné úspěchy v historii firmy a dává zaměstnancům možnost jak mohou sami ovlivnit její budoucnost. Jak taková aktivita vypadá? Zaměstnanci vybavení batůžkem a různými pomůckami (např. mapa, tablet, drobné občerstvení) se vydávají na výpravu do osmi zajímavých míst města. Plní přitom různé úkoly – individuálně i v týmech. Projekt končí tvorbou koláže, v níž je vyjádřeno poselství každého účastníka, co by chtěl pro firmu v budoucnu udělat.

 

Japonská inspirace v boji proti nedostatku zaměstnanců

Společnost Koyo Bearings od začátku letošního roku rozběhla tzv. inkubátor pro nové zaměstnance, který nabízí rekvalifikaci lidem i z jiných oborů, než je strojařina. Nazvala program DO-JO, což je v Japonsku místo, kde se japonští mistři bojových umění cvičí v sebeobraně. V Koyo je DO-JO místem, kde si nováčci pod vedením interního lektora osvojují dovednosti nezbytné pro správné vykonávání činností ve výrobě. O práci v Koyo se tak mohou ucházet o práci i zájemci, kteří nejsou vzděláním strojaři.

 

Sociální integrace – zaměstnávání osob ve výkonu trestu

SKF Lubrication Systems v Chodově u Karlových Varů se potýká jako i jiné firmy s nedostatkem pracovních sil. S nápadem zaměstnávat odsouzené přišli kolegové, kteří s tím měli zkušenost z předchozích zaměstnání. Společnost vybrala věznici, kde jsou odsouzení s mírnější formou trestu. V březnu 2016 proběhla schůzka s vedením věznice a seznámení zaměstnanců s tím, že firma přijme vězněné osoby. Od dubna 2016 nastoupili čtyři odsouzení. Dnes jich firma zaměstnává celkem dvacet tři.

 

Synergie SOU strojírenského ŠKODA AUTO a vzdělávání dospělých ŠKODA AUTO

Firemní učiliště je jednou z částí ŠKODA Akademie, kde se studenti v posledních ročnících učí os špičkových specialistů na nejmodernějších přístrojích a v laboratořích primárně určených pro vzdělávání zaměstnanců. Spolupráce ale funguje i opačně. Jelikož z učiliště vycházejí absolventi, kteří umějí pracovat s CNC, došlo k zacílení přípravy zaměstnanců na nové technologie a řídicí systémy.

 

Vodafone – strategie nového systému odměňování

Telekomunikační společnost vyvinula a implementovala novou strategii odměňování, aby podpořila úspěch a rychlý růst firmy, který byl samozřejmě narušen cenovou válkou operátorů od roku 2013. Součástí změny je silnější navázání personální politiky na dlouhodobou strategii firmy, kde klíčovým faktorem úspěchu je udržení a vzdělávání zaměstnanců a jejich celková spokojenost. Jedním z hlavních pilířů změn bylo přerozdělení vnitřních finančních zdrojů, nastavení interní spravedlnosti finančního hodnocení pracovníků a vytvoření nových pracovních míst v rámci daného rozpočtu a firemních priorit.

Patroni krajů

Praha a ČR

Plzeňský

Jihomoravský

Ústecký

Pardubický

novemcar-logo red-hat


AGC Automotive Czech a.s.

logo-o2-nove logo-penta doosan-logo logo-mng-nove


AGC Flat Glass Czech a.s. 

logo-foxconn
logo-vodafone logo-shape logo-agrotec

sbd-logo

logo-ks-kolbenschmidt

logo-kiekert
innogy-logo pivovary-logo-new

logo-brush

zebra-logo-k-1-nahled

Vysočina

Jihočeský

logo-skupina-cez logo-ceska-posta sony-logo-cmyk-300dpi-nahled zetor-logo-72dpi-nahled
unipetrol-logo logo-moneta-money-bank logo-ega

Moravskoslezský

Olomoucký

logo-rs

logo-mc-donalds logo-kkcg

Liberecký

arcelor logo-metso

motor-jikov-final-nahled

logo-veolia csg-rgb-1-nahled logo-jablotron bonatrans-logo-nahled 906326-10151483740322459-2012407327-o-nahled eon-logo

Středočeský

logo-precheza

Karlovarský

aero-logo

Zlínský

logo-kmv
logo-fatra witte-4c-nahled