Když ŠKODA AUTO funguje jako start-up, je z toho HR projekt roku 2018: Backend Stories - nábor IT

8listopadu 2018
ŠKODA AUTO vítězí s Backend Stories Přes 150 účastníků z řad personalistů významných firem i zástupců elitních středních škol a fakult VŠ se letos 1. listopadu účastnilo VII. výročního HR SUMMITU Klubu zaměstnavatelů a hlasující v sále kromě jiného rozhodli o vítězi soutěže Cena personalistů za nejlepší HR projekt roku 2018: Backend Stories – nábor IT (ŠKODA AUTO).
A co na vítězném projektu nejvíce oslovilo moderátora finálového večera Ivana Černohorského, spoluzakladatele a CEO portálu Mavimi.cz?
„Kombinace využití analogových a digitálních médií v podobě příběhů v tištěných knížkách, což ŠKODA AUTO vysvětluje poznatkem, že IT komunita má papírovou formu stále ráda, třeba v podobě komiksových sešitů“, vysvětluje Ivan a přidává další důvod úspěchu projektu: „Zaměření na budoucnost, včetně té budoucnosti, která z kategorie sci-fi stále rychleji přechází v realitu, to určitě také pomohlo projektu správně oslovit svou cílovou skupinu.“
Pavel Hulák za organizátora Klub zaměstnavatelů dodává, že sympatický byl přístup vítěze, kdy se část korporace chová jako start-up, aby jejím soupeřem na trhu nebyla Toyota, BMW, či Hyundai, ale IT firmy jako Avast, IBM, či Unicorn.
Nakonec v žebříčku IT zaměstnavatelů ŠKODA AUTO vyletěla díky projektu Backend Stories první desítkou nahoru dříve, než sama čekala.

Zde můžete nalézt více informací o projektu Backend Stories – nábor IT

Na druhém místě byl zvolen unikátní projekt společnosti Vodafone, Digital Ninjas, ve kterém interní experti na mobilní aplikace a digitální nástroje ve spojení se svým nadšením pomáhají přenášet tyto dovednosti také k ostatním kolegyním a kolegům.
A na třetí pozici se umístil HR projekt Chráněné/profilové centrum také z dílny ŠKODA AUTO,který vznikl v roce 2001 z důvodu potřeby řešit situaci skupin zaměstnanců, kteří ze zdravotních nebo sociálních důvodů nemohou vykonávat svojí dosavadní práci.

Partnerem soutěže Cena personalistů za nejlepší HR projekt je společnost PC HELP, a.s., tvůrce a dodavatel moderního HR software plusPortal.