Klub zaměstnavatelů v tomto formátu dává smysl

18října 2011
Klub zaměstnavatelů v tomto formátu dává smysl Pracovní skupina osobností HR diskutovala o náplni činnosti a tématech pro příští rok

„Máme dost témat, která nechceme řešit na pódiích velkých konferencí", tak uvedl Ctirad Lolek debatu o tom, jestli setkání v užším kruhu, nad určenými tématy a s odpovídajícím obsazení hostů bude mít pro vrcholné řízení lidských zdrojů přínos.

Experti z různých sfér HR se shodují, že je prostor pro takto postavený formát setkávání a výměnu zkušeností, která bude rozhodně otevřenější a užitečnější. Také širší záběr činnosti zahrnující soustředění nejlepších zkušeností a informací pro trh, s možností ovlivňovat třeba kvalitu výuky na školách a další oblasti ovlivňující kvalitu lidských zdrojů je podle účastníků debaty jednoznačně ku prospěchu. Zástupci velkých zaměstnavatelů se hlásí i k myšlence obsáhnout pod křídly Klubu zaměstnavatelů rozvoj společenské odpovědnosti, jak v jednotlivých firmách, tak v rámci společných klubových projektů využívajících třeba zdroje z ESF. Jednou z konkrétních oblastí roku 2012, aktuálních určitě nejen v bankovnictví a telekomunikacích, je řešení zapojení velkého počtu žen na mateřských dovolených zpět do pracovního procesu. Zajímavé zkušenosti s řešením představila personální šéfka Raiffeisenbank Markéta Main.

Přípravná pracovní skupina při jednání. Příspěvku Markéty Main z Raiffeisenbank pozorně naslouchají (zleva) Ivan Feninec z České pošty, ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák, personální ředitel Telefónica CR Ctirad Lolek, šéf Hay Group Scott Marlowe, CFO skupiny KKCG Radek Dyntar, Marek Pavlík z MC Triton a mediální poradkyně Cristina Muntean.

SAP pivovary-logo-new

logo-skupina-cez logo-ceska-posta sony-logo-cmyk-300dpi-nahled logo-ife