Metodika

Sodexo TOP Zaměstnavatel roku
Sodexo Zaměstnavatel roku
Progresivní zaměstnavatel roku

Pořadí ocenění Sodexo TOP Zaměstnavatel roku pro firmy nad 5000 zaměstnanců (a také souvisejících kategorií Sodexo Zaměstnavatel roku pro firmy do 5000 zaměstnanců a Progresivní zaměstnavatel pro firmy do 500 zaměstnanců) je stanoveno dle vyhodnocení dotazníku vycházejícího z metodiky PwC Saratoga. Dotazník připravila a poskytnuté údaje bude zpracovávat poradenská společnost PricewaterhouseCoopers Česká republika s.r.o. (dále jen PwC).

Sběr dat:
– Dotazník by měl vyplnit nejvýše postavený HR pracovník společnosti nebo jím pověřená osoba.
– Z důvodu, že je v rámci dotazníku potřeba vyplnit i několik finančních údajů, doporučujeme spolupráci s finančním oddělením společnosti, které Vám pomůže urychlit vyplnění dotazníku.
– V případě zájmu o účast zároveň ve studii HR Controlling 2013 společnosti PwC bude k dispozici rozšířená verze dotazníku.  Pro účely Zaměstnavatele roku však budou vyhodnocovány pouze otázky obsažené ve standardním soutěžním dotazníku.
Přihlášení
Prvním krokem je vyplnění kontaktních údajů v přihlašovacím odkazu sekce Registrace, po kterém se vygenerují formuláře pro vyplnění požadovaných údajů (tabulka Excel) udělení souhlasu se zpracováním poskytnutých dat a jejich zařazením do databáze HR Controlling PwC (dokument Word).
Teprve po vložení kompletně vyplněných údajů a naskenovaného souhlasu s podpisem osoby zodpovědné za HR do příslušného odkazu v termínu do 30. 4. 2013 je firma oficiálně přihlášena do soutěže.
Hlavní změny pro rok 2013
– Možnost ověření informací uvedených účastníky soutěže zaměstnanci PwC.
– Vyhodnocení vybraných indikátorů v rámci celého trhu. (Indikátory, jejichž hodnoty se přímo neodvíjejí od příslušnosti k určitému sektoru, budou posuzovány v kontextu celého trhu. Díky tomu bude zajištěno objektivnější hodnocení u těchto indikátorů.)
- Zavedení poplatku za přihlášení ve výši 12.000 Kč + DPH (pouze pro firmy nad 500 zaměstnanců) zahrnující vstup pro 1 osobu na regionální vyhlášení výsledků v příslušném kraji i na celostátní Vyhlášení výsledků ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2013 s odpoledním doprovodným programem „Asijská inspirace (nejen) pro řízení HR“ 20. června 2013 ve 27. patře budovy City Tower Praha a společenským večerem v asijském stylu v restauraci AUREOLE.

Soutěžit je možné také v dalších tradičních kategoriích (bezplatně):

Cena personalistů za nejlepší HR projekt

Projekty je možné průběžně přihlašovat.
Informace v celkovém rozsahu jedné strany A4 zasílejte na adresu zamroku2013@klubzamestnavatelu.cz v následující struktuře:
Kontaktní údaje (společnost, zodpovědná osoba, mobilní telefon, mail)
Název projektu
Stručný popis aktivit a harmonogram
Dosažený výsledek (slovní, číselné, případně kombinované vyjádření přínosu, kterého přihlašovaný projekt dosáhl)
Vzhledem ke každoročnímu přihlášení desítek zajímavých HR projektů je rozdělují organizátoři  do kvalifikačních kol v rámci klubových setkání v jednotlivých regionech během roku. Nejlepších 5 finálových projektů určí známkováním personalisté přítomní na akcích.
POZOR! Počet míst v kvalifikaci je omezen, takže až do naplnění kapacity budou přijímány projekty v pořadí, v jakém byly přihlášeny mailem a s přihlášením projektu tedy neváhejte.
Ocenění Cena personalistů za nejlepší HR projekt je určeno zaměstnavatelům, kteří mají inspirativní zkušenosti s řízením lidských zdrojů bez ohledu na počet zaměstnanců, ale s předmětem podnikání, ve kterém nepřevažují služby pro HR.

Zaměstnavatel bez bariér

Pokud jako zaměstnavatel věnujete nadstandardní pozornost osobám se zdravotním postižením, je možné přihlášení také do kategorie Zaměstnavatel bez bariér. Zájem o hodnocení v této kategorii lze projevit rovněž zasláním mailu na adresu zamroku2013@klubzamestnavatelu.cz a následně obdržíte dotazník vytvořený skupinou odborníků zastřešenou Kontem Bariéry.

Cena za motivaci zaměstnanců

O inovované metodice této kategorie vyhlašované v listopadu 2013 budeme průběžně informovat (v rámci aktualizace na webu a také samostatným mailem).

Na všechna zde uvedená ocenění lze aspirovat současně – účast v nich se tedy vzájemně nevylučuje!