NOVEM – Základem úspěchu je firemní kultura

1. NOVEM Car Interior Design k.s. – je součástí celosvětově působící skupiny NOVEM, která je dodavatelem kvalitativně hodnotných ozdobných dílů a dekorativních funkčních prvků pro vnitřní prostor vozidla. Skupina NOVEM jako dodavatel automobilového průmyslu je jedničkou na světovém trhu s ozdobnými díly z ušlechtilého dřeva, plastů a kovů.

Ve svých devíti závodech po celém světě skupina Novem v současné době zaměstnává cca 4 200 lidí. Evropské závody Novem se nacházejí ve Vorbachu,  Kulmbachu, Eschenbachu/Německu, Bergamu/Itálie, Měste Touškově/Česká republika a v Žalci/Slovinsko. Tři další závody stojí v Atlantě/ USA, Tegucigalpě/Honduras a Beijingu/Čína. Počet zaměstnanců  skupiny NOVEM se díky stálému růstu rozrůstá a dnes se jedná o stabilní progresivní mezinárodní tým.

Výrobní závod NOVEMu v České republice byl vybudován v Městě Touškově v roce 2000 na zelené louce. V současné době zaměstnává přibližně 670 kmenových zaměstnanců pracujících v 3-směnném provozu.

Závod vyváží 100% své produkce do zahraničí a je přímým dodavatelem automobilových výrobců. Mezi naše klíčové odběratele patří koncerny Audi, BMW, Daimler, Volkswagen, GM a Ford.

Naše personální politika je založena na 3 základních principech

KULTURA

„Kultura před výsledkem "

Firemní kultura je pro nás stejně tak důležitá jako finanční výsledky. To jakým způsobem přistupujeme k našim zaměstnancům se nám několikanásobně vrací v kvalitě a preciznosti odvedené práce. Je zcela zřejmé, že vynikající pracovní výsledky, nízká fluktuace a nemocnost vyjadřují míru motivovanosti, sounáležitosti a postoje k firemním hodnotám všech našich zaměstnanců. Firemní spirit dýchá na každém kroku a z každého našeho jednotlivého zaměstnance. I to je jedním z důvodů, proč je se naše společnost odlišuje od konkurence a je úspěšná na světovém trhu.

novem-car-ilu_small

ROZVOJ

„Učící se organizace"

Tam kde jiné společnosti končí se vzděláváním, my začínáme. Základní vzdělávání je pro nás standard. Naši zaměstnanci jsou připraveni uplatnit své znalosti a potenciál v rámci skupiny Novem po celém světe. Díky zavedenému konceptu vzdělávání udávají trend při rozvoji celé skupiny.

KOMUNIKACE

„Nasloucháme všem, názory našich zaměstnanců jsou pro nás důležité"

Každý podnět od našich zaměstnanců je pro nás důležitý a fungovat musí samozřejmě i zpětná vazba. Naším hlavní heslem je, že „Pokud chceme mít se svými zaměstnanci dobrý vztah, musíme s nimi mluvit a hlavně jim naslouchat. Právě vzájemná komunikace patří mezi hlavní pilíře zaměstnanecké stability a je jedním z důvodů výborných hospodářských výsledků, které naše společnost každoročně dosahuje.

2. Společenská odpovědnost

Vůči zákazníkům i dodavatelům se chováme férově, loajálně a zodpovědně. Abychom splňovali požadavky našich zákazníků na kvalitu, a za účelem výroby šetrné k životnímu prostředí je náš závod certifikován podle norem ISO/TS 16949 a DIN EN ISO 14001. „Health & Safety“ jsou zakotveny jako pevná součást systému environmentálního managementu. Společně s našimi pracovníky průběžně pracujeme na zlepšování pracovních podmínek a vlivů na životní prostředí. Ochrana našeho životního prostředí je definovaným podnikovým cílem společnosti Novem.

3. Ocenění

Společnost patří mezi vyhledávané zaměstnavatele v Plzeňském regionu, což potvrzuje i skutečnost, že se pravidelně umísťuje na předních místech žebříčku nejlepších zaměstnavatelů.

Mezi největší úspěch patří 2. místo v kategorii zaměstnavatel roku v roce 2011 v České republice.

2007 – Ocenění v rámci regionu: Cena personalistů za projekt „Snížení nemocnosti"

2008 – Ocenění v rámci regionu: Cena personalistů regionu za projekt „Hodně práce, málo lidí"

2008 – 2. místo v kategorii Zaměstnavatel regionu

2010 – 2. místo v kategorii Zaměstnavatel regionu

2011 – 1. místo v kategorii Zaměstnavatel regionu

2011 – 2. místo v kategorii Zaměstnavatel roku v České republice

novem-car-do-profilu_small

Personální oddělení společně s vedením společnosti při přebírání ocenění 2. místo v kategorii Zaměstnavatel roku 2011 v České republice.

logo-vodafone logo-shape sbd-logo logo-kiekert

unipetrol-logo logo-moneta-money-bank

logo-mc-donalds logo-kkcg logo-trw arcelor logo-agel

logo-veolia csg-rgb-1-nahled