Podpora technického vzdělávání pokračuje Rokem řemesel se zapojením Klubu zaměstnavatelů

11ledna 2016
Šikovní řemeslníci se uplatní i ve velkých výrobních firmách Po loňském Roce průmyslu a technického vzdělávání přebírá štafetu Rok řemesel. Klub zaměstnavatelů bude pokračovat v podpoře zájmu o technické obory a řemeslům zasvětí část svého letošního programu.

Kromě doprovodných aktivit k Zaměstnavateli roku 2016 jako třeba přehlídku řemesel při celostátním finále v pražské Novoměstské radnici udělíme školám ve všech krajích speciální ocenění Škola podporující řemeslo. Od počátku roku jsou navíc plánovaná setkání zaměstnavatelů a škol v jednotlivých regionech, na kterých připravíme strategii účasti na podzimních výstavách a veletrzích vzdělávání, kam míří děti a jejich rodiče kvůli výběru střední školy. Zaměříme se na podporu tradičních řemesel potřebných třeba i v domácnostech, ale také na zvýšení zájmu o řemeslné profese chybějící stále také ve výrobních firmách.

rok-remesel-rgb-2-1-nahled VYBRANÉ AKTIVITY NA PODPORU ROKU ŘEMESEL

1. 6. Zaměstnavatel regionu pro Vysočinu, Královéhradecký a Pardubický kraj s prohlídkou zázemí pro výuku technických oborů a diskuzí škol a firem z regionu
Střední průmyslová škola Chrudim

14. 6. Finále Zaměstnavatele roku 2016  s přehlídkou řemesel + workshopy škol a firem o spolupráci
Praha, Novoměstská radnice

15 . 6. Příloha deníku MF DNES Zaměstnavatel roku 2016 s představením zajímavých řemesel a perspektivních profesí na českém trhu práce
Říjen – prosinec
Veletrhy středních škol a dalšího vzdělávání v celé ČR s expozicemi Klubu zaměstnavatelů na podporu Roku řemesel a technického vzdělávání. Vyhlášení výsledků ocenění ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI a udělení speciálních cen Škola podporující řemeslo.

sony-logo-cmyk-300dpi-nahled

cs-logo