První setkání nastartovalo debatu o přínosu HR pro byznys

28března 2012
První setkání nastartovalo debatu o přínosu HR pro byznys Období nejistoty, stagnace a řízení s nutností vizionářství a imaginace vyžaduje zkušené manažery

V úterý 27. března přivítala klubová základna Grand Cru v centru Prahy hosty prvního pracovního setkání Klubu zaměstnavatelů. Startovací téma o přínosu HR pro byznys, ale také o aktuálních trendech ovlivňujících řízení lidí obstarali partner M. C. TRITON Luděk Pfeifer a šéf Hay Group Scott Marlowe, který velmi srozumitelně pojmenoval přelom etap, ve kterém se právě nacházíme. V porovnání s obdobím startu a téměř trvalého růstu české ekonomiky s jasnou strategií firem, dostatkem peněz investorů a únosnou mírou regulace je nyní vše naopak: strategie nejasná, málo peněz a spousta regulace!

scott-a-publikum_small

Minulá dekáda přála manažerskému dorostu, který v období růstu nikdy nezažil neúspěch, či dokonce řešení krizové fáze. V období nejistoty a stagnace, kde i blízký obzor na mnohé působí velmi rozmazaně a nejasně, je pro řízení potřeba mnohem více zkušeností i odvahy. K tomu také hlavně schopnost imaginace, nalezení nových příležitostí a vizí. Se západní kulturou a standardy řízení se přitom české prostřední poměrně dobře vyrovnalo. Budoucí inspirace a příležitosti se stále více budou hledat daleko na východ od našich hranic. Příspěvky účastníků z nadnárodních korporací o zkušenostech s indickou, čínskou, nebo korejskou kulturou toho byly přesvědčivým důkazem.

Květnové setkání Klubu zaměstnavatelů se zaměří na konkrétní ukázky aktivit, které u významných zaměstnavatelů rozvoji byznysu evidentně pomohly, ale zhodnotí také případy, které z nějakého důvody nevyšly. Pokračovat bude také práce na projektech pro ohrožené skupiny zaměstnanců nad 50 let věku, ženy na rodičovské dovolené a mladé dospělé.

-ph-

Patroni krajů

Praha a ČR

Plzeňský

Jihomoravský

Ústecký

Pardubický

novemcar-logo red-hat


AGC Automotive Czech a.s.

logo-o2-nove logo-penta doosan-logo logo-mng-nove


AGC Flat Glass Czech a.s. 

logo-foxconn
logo-vodafone logo-shape logo-agrotec

sbd-logo

logo-ks-kolbenschmidt

logo-kiekert
SAP pivovary-logo-new

logo-brush

zebra-logo-k-1-nahled

Vysočina

Jihočeský

logo-skupina-cez logo-ceska-posta sony-logo-cmyk-300dpi-nahled logo-ife
unipetrol-logo logo-moneta-money-bank logo-ega

Moravskoslezský

Olomoucký

logo-rs

logo-mc-donalds logo-kkcg

Liberecký

arcelor logo-metso

motor-jikov-final-nahled

logo-veolia csg-rgb-1-nahled logo-jablotron bonatrans-logo-nahled 906326-10151483740322459-2012407327-o-nahled eon-logo

Středočeský

logo-precheza

Karlovarský

aero-logo

Zlínský

logo-kmv
logo-fatra witte-4c-nahled