ŠKODA AUTO, SAZKA i nošovický Hyundai jsou také letos vítězi ocenění Zaměstnavatel roku

11června 2018
Petra Meliška ze ŠKODA AUTO a Petr Novák ze Sodexo Benefity Slavnostní večer ve swingové atmosféře a v noblesních prostorách Kongresového centra ČNB přinesl tři obhajoby loňských titulů. Vítězové se mohli poprvé těšit z ručně foukaných křišťálových trofejí, které dodala karlovarská sklárna Moser. Na snímku ředitelka náboru a HR marketingu ŠKODA AUTO Petra Meliška, které vítěznou trofej přináší obchodní ředitel Sodexo Benefity Petr Novák.

Kongresové centrum ČNB v Praze na Senovážném náměstí hostilo v pondělí 11. 6. vyhlašování výsledků ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2018. Doprovodný program „Konkurenceschopnost ČR v digitalizovaném světě“ zahájil bývalý bankéř a zakladatel 6D Academy Pavel Kysilka. U diskuzních stolů za účasti více než 150 elitních zaměstnavatelů z celé ČR následně rozvinuli debaty moderátoři Barbora Stejskalová (Human Garden) s tématem Zdravá firma, Jiří Landa z BrandBakers zaujal Značkou zaměstnavatele, Pavlína Louženská z 2FRESH představila Řízení změny, Petr Frisch z Pro Factum probral Odměňování a daně a Ján Uriga z PwC vedl společně s Matoušem Kostlivým za Valeo diskuzní stůl na téma Digitalizace, vzdělávání a spolupráce firem a škol. Večer, který se nesl ve slavnostní atmosféře podpořené živou hudbou Swing bandu Jana Matouška u příležitosti 10 let spojení značky Sodexo se Zaměstnavatelem roku, pak přinesl očekávané celostátní výsledky.

„Soutěž Zaměstnavatel roku se stala již tradicí a nás velmi těší, že jsme u toho mohli jako generální partner uplynulých 10 let být. Jsme velmi rádi, že zájem ze strany firem i veřejnosti rok od roku stoupá a my můžeme kromě známých společností ocenit také ty, které se do soutěže přihlásily poprvé,“ uvedl Štěpán Tůma, marketingový ředitel Sodexo Benefity. Za organizátory shrnul trendy letošního ročníku ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák. „Zejména v regionech jsme letos zaznamenali nástup řady nových značek, které se při své premiéře prosadily na přední pozice. Můžu jmenovat třeba společnou účast Microsoft a Skype, automobilové dodavatele Hella, Mubea či KUKA, nebo společnost z potravinářství Moravskoslezské cukrovary.“

Úplnou novinkou letošního ročníku je oznámení spolupráce mezi Zaměstnavatelem roku a oceněním AON Best Employers. „Z partnerství budou těžit společnosti, pro které je zapojení do našich zaměstnavatelských soutěží prostředkem pro získání důkladné zpětné vazby o kvalitě svých HR procesů a které umějí získaných dat využít ke zvýšení své konkurenceschopnosti trhu práce,“ říká Ján Debnár, senior HR consultant společnosti Aon. „Dvě nejprestižnější zaměstnavatelská ocenění v České republice si nekonkurují. Sodexo Zaměstnavatel roku vychází z hodnocení controllingových dat mezinárodní metodiky PwC Saratoga, zatímco studie AON Best Employers nechává promluvit samotné zaměstnance a výstupem je zejména stav jejich motivovanosti a angažovanosti,“ doplňuje Pavel Hulák. Současně se chtějí organizátoři dvou elitních soutěží vymezit proti anketám a různým napodobeninám, které přibývají a způsobují nežádoucí devalvaci hodnoty skutečného oceňování kvality zaměstnavatelů.

Sodexo Zaměstnavatel roku 2018

Výsledky hlavních kategorií

Sodexo Zaměstnavatel roku nad 5 000 zaměstnanců

1. ŠKODA AUTO a.s.

2. Československá obchodní banka, a.s.

3. Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Sodexo Zaměstnavatel roku do 5 000 zaměstnanců

1. Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

2. Vodafone Czech Republic, a.s.

3. Foxconn CZ s.r.o. (Foxconn EMS s.r.o.)

4. AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

5. Thermo Fisher Scientific

Sodexo Zaměstnavatel roku do 500 zaměstnanců

1. SAZKA a.s.

2. Aperam Stainless Services & Solutions Tubes CZ s.r.o.

3. Shape Corp. Czech Republic, s.r.o.

4. MICROSOFT s.r.o. a Skype Czech Republic s.r.o.

5. RENOMIA, a. s.

Nejžádanější zaměstnavatel mezi studenty 2018

1. ČEZ, a. s.

2. ŠKODA AUTO a.s.

3. Google Czech Republic, s.r.o.

4. MICROSOFT s.r.o.

5. Amazon Czech Republic Services s.r.o.

Zaměstnavatel bez bariér

KATEGORIE NEZISKOVÉ ORGANIZACE
ERGOTEP, DRUŽSTVO INVALIDŮ

KATEGORIE MALÉ SPOLEČNOSTI
SMERO, SPOL. S.R.O.

KATEGORIE KORPORACE
VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA, A.S.