Strojní fakulta ČVUT v Praze obhájila vítězství i při dvojnásobném počtu hlasujících zaměstnavatelů

12listopadu 2015
Zástupci nejlepších fakult s moderátorkou večera Zuzanou Tvarůžkovou V rámci slavnostního večera na závěr výročního setkání Klubu zaměstnavatelů, které se uskutečnilo 11. 11. v Mramorovém sále České spořitelny, byly předány ceny elitním tuzemským fakultám. Druhý ročník soutěže ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI opět ukázal trend, kterým se ubírá zájem firem o absolventy. Jednoznačně dominují fakulty s technickým zaměřením, především na oblast strojírenství, ale také elektrotechniku a obory spojené s informačními technologiemi. Na snímku jsou (zleva) Robert Čep, proděkan pro rozvoj Fakulty strojní VŠB-TU Ostrava, moderátorka večera Zuzana Tvarůžková, Michael Valášek, děkan vítězné Fakulty strojní ČVUT v Praze a Jiří Hlinka, proděkan pro vnější vztahy a spolupráci s průmyslem Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně.
V letošním roce se počet hlasujících firem oproti prvnímu ročníku zdvojnásobil na celkový součet 230 významných zaměstnavatelů z celé České republiky. Tím více je výsledek hodnotný, protože i v rostoucím počtu hlasujících převažují firmy s vysokým počtem zaměstnanců. Ve druhém ročníku hlasovaly pro školy firmy jako ŠKODA AUTO, ČEZ, Česká pošta, FOXCONN, Robert Bosch, AGC, ArcelorMittal Ostrava, O2, T-Mobile, Siemens, Continental a další významní zaměstnavatelé z celé republiky. Hlavními partnery ocenění jsou společnosti ŠKODA AUTO, Mc Donald´s a Coca-Cola HBC.

Metodika ocenění je založená na jednoduché, ale zároveň transparentní konstrukci, že fakulty vysokých škol v celé ČR znají nejlépe personalisté významných zaměstnavatelů. Pravidelně poznávají při pohovorech a případně i z pracovní praxe absolventy všech stupňů škol. Vědí, kdo má absolventy pro trh práce připravené výtečně, uspokojivě, ale také, kterým školám se raději vyhnout. Mají tedy hlavní slovo a váhu, která je navíc posílena počtem zaměstnanců, bodovým koeficientem od 1 do 30. Důvodem odlišení velikosti je související schopnost absolventy také reálně zaměstnat.

Ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák k výsledku hlasování dodává: „Hlasy zaměstnavatelů opět jasně ukázaly, které obory jsou žádané, dobře placené a perspektivní ještě v několika dalších letech. Když už ambiciózní rodiče chtějí titul pro svého potomka, technické obory mu dávají větší šanci získat kvalitní zaměstnání, i když studium může být trochu náročnější oproti různým humanitním odvětvím, se kterými absolventi často končí rozčarování v asistentských pozicích.“

Pořadí nejlepších fakult vysokých škol v České republice hodnocených předními zaměstnavateli:

1. České vysoké učení technické v Praze, Fakulta strojní – 968 b.

2. Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství - 941 b.

3. Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Fakulta strojní – 590 b.

4. Technická univerzita v Liberci, Fakulta strojní – 587 b.
5. České vysoké učení technické v Praze, Fakulta elektrotechnická – 482 b.
6. Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta elektrotechnická – 455 b.
7. Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta strojní – 419 b.
8. Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta podnikohospodářská – 283 b.
9. Univerzita Pardubice, Dopravní fakulta Jana Pernera – 282 b.
10. Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta financí a účetnictví – 281 b.