V Královéhradeckém kraji zvítězila v hodnocení zaměstnavatelů hradecká SOŠ a SOU Vocelova

3listopadu 2017
Hradecká automobilová škola spolupracuje také se ŠKODA AUTO V rámci čtvrtého ročníku soutěže ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI se na prvním místě v Královéhradeckém kraji umístila Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec Králové, Vocelova 1338. Na dalších místech byly hodnoceny rovněž technicky zaměřené střední školy z Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky. POSTUPNÉ AKTUALIZUJEME O VÝSLEDKY DALŠÍCH KRAJŮ

Výhodou metodiky Klubu zaměstnavatelů je, že pro školu v každém kraji mohou hlasovat i zaměstnavatelé z jiných regionů, pokud vědí o kvalitě školy díky spolupráci, či jejím schopným absolventům. „Právě v Královéhradeckém kraji je náš systém spravedlivý, protože je historicky silné spojení také mezi školami a firmami sídlícími třeba v sousedním kraji Pardubickém“, vysvětluje ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák a dodává: „Hlasy pro školy v Královéhradeckém kraji se sešly například od společností ATAS, Bühler, Formplast, OEZ, Iveco, ale třeba také od gigantů ČEZ, či ŠKODA AUTO“.
A v čem vyniká vítěz, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vocelova z Hradce Králové? Velký vliv na vítězství má určitě zaměření na automobilový obor, který je v regionu personálně poddimenzovaný nejen díky aktivitě rostoucího závodu ŠKODA AUTO v Kvasinách. Škola je centrem odborné výchovy pro automobilní průmysl a dopravu, což má dopad na vybavení školy, přístup k nejmodernějším technologiím a informacím přímo od výrobců a partnerských firem. Atraktivní pro žáky je také mezinárodní spolupráce v rámci projektů, které umožňují praxe ve Finsku, Německu, nebo v Polsku.

Pořadí středních škol hodnocených zaměstnavateli v Královéhradeckém kraji:

1. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec Králové, Vocelova 1338

www.sosasou-vocelova.cz

2. Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Rychnov nad Kněžnou, U Stadionu 1166

www.vosrk.cz/

3. SPŠ elektrotechniky a informačních technologií, Dobruška, Čs.odboje 670

Kontakt na vítěze: Ing. Vladislav Košťál, ředitel, kostal@sosasou-vocelova.cz, tel.: 495 212 569