Věra Vrchotová je Osobností HR 2015

14října 2015
Ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group Věra Vrchotová Ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group Věra Vrchotová v letošním roce získala největší uznání a respekt mezi svými kolegyněmi a kolegy z řad personalistů, kteří jí dali hlas na závěr konference HR Management. Předtím získala nominaci v rámci regionálních kol ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku spolu s dalšími devíti finality. Titul Osobnost HR je tradiční individuální kategorií prestižních Výročních cen Klubu zaměstnavatelů.

Druhý nejvyšší počet hlasů obdržela Miroslava Ambrožová, HR & Operations Manager Dixons Retail SSC, a třetí místo obsadila Olga Lamačková, dlouholetá ředitelka lidských zdrojů společnosti EY.

Novopečená držitelka hodnotného titulu Věra Vrchotová je kromě funkce personální ředitelky také členkou Profesní rady pro spolupráci škol a firem na Vysoké škole technické a ekonomické v Č. Budějovicích, Průmyslové rady na Fakultě strojní ZČU v Plzni. Dále zasedá ve správní radě Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů a je také předsedkyní Sektorové rady pro strojírenství. Podpora technického vzdělávání je jedním ze stěžejních směrů holdingu se čtyřstupňovým systémem, který začíná již v mateřských školách, prochází všemi stupni školství a končí nástupem absolventa učiliště, střední či vysoké školy do firmy.

Po absolvování budějovické Provozně ekonomické fakulty Vysoké školy zemědělské v Praze si doplnila vzdělání postgraduálním studiem vysokoškolské pedagogiky a psychologie. Do roku 1996 působila na JČU jako technik pro vědu a výzkum a posléze jako vysokoškolský pedagog. V roce 1996 nastoupila do strojírenské a slévárenské společnosti MOTOR JIKOV Group a.s., kde je od roku 1998 ředitelkou pro rozvoj lidských zdrojů. Podařilo se jí nastavit jednotný a centralizovaný přístup ke vzdělávání a rozvoji zaměstnanců v rámci firmy, což přináší výsledky v projektech vzdělávání a rozvoje zaměstnanců. Naplněným cílem je personální práce jako součástí každodenního života celého managementu firmy. Oblast personalistiky je pro Věru nejen páce, ale i hobby. Řídí se mottem: „Je krásný svět a dobří lidé v něm, jen hledej a poznávej“.