Zaměstnavatelé ve svém hodnocení vyzdvihli kvalitu absolventů strojních fakult před ostatními obory

12listopadu 2014
J. Marek, náměstek ministryně práce a sociálních věcí, J. Bednář, proděkan Fakulty strojního inženýrství, VUT v Brně, M. Valášek, děkan Fakulty strojní, ČVUT v Praze, J. Fries, proděkan Fakulty strojní, VŠB -TU Ostrava, J. Šmíd, HR Business Partner závodu Kvasiny, ŠKODA AUTO a.s. Strojní fakulty technických vysokých škol z Prahy, Brna a Ostravy ovládly stupně vítězů a také další technické obory dominovaly první desítce hodnocení DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI v prestižní kategorii fakult VŠ

Po sérii vyhlášení výsledků krajských výsledků ocenění DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI v kategorii středních škol už všichni s napětím očekávali výsledky porovnání fakult vysokých škol. Výsledky byly vyhlášeny na 3. výročním HR SUMMITU Klubu zaměstnavatelů v prostorách České televize. Více než stovka významných zaměstnavatelů z celé České republiky se zapojila do hlasování o nejlepší fakultu vysoké školy z hlediska kvality přípravy absolventů na zaměstnání. S výjimkou Fakulty financí a účetnictví pražské VŠE opanovaly nejlepší desítku reprezentanti technických oborů. což komentoval zakladatel Klubu zaměstnavatelů i tohoto nového ocenění Pavel Hulák: „Výsledkem hlasování dali zaměstnavatelé další jasný vzkaz, které obory jsou nejvíce žádané. Převaha technických odvětví je drtivá a výsledek by měl být dobře slyšet také na základních školách. Naslouchat by měli jednak rodiče při plánování dalších studií svých ratolestí, ale také tvůrci osnov základního školství.“

Pořadí fakult vysokých škol rok 2014
podle hodnocení významných zaměstnavatelů

1. České vysoké učení technické v Praze, Fakulta strojní
2. Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství