Výroční ceny Klubu zaměstnavatelů 2024

Seznamte se s největší skupinou HR hodnocení a ocenění v České republice, která pomáhají firmám, školám i jednotlivcům být více vidět a získávat pravidelnou zpětnou vazbu ke svým aktivitám.

PLUXEE ZAMĚSTNAVATEL ROKU

K nejviditelnějším patří ocenění udělované již 22. rokem na základě mezinárodní metodiky PwC Saratoga, která podrobně vyhodnocuje základní firemní ukazatele od nákladů na odměňování, či vzdělávání, až po společenskou odpovědnost a zisk na jednoho zaměstnance. Kromě celostátního pořadí je důraz při vyhlašování výsledků kladen také na regiony, kde jsou oceněni vždy nejlepší zaměstnavatelé v daném kraji. Letos poprvé uvádíme po změně značky generálního partnera Sodexo Benefity nový název Pluxee Zaměstnavatel roku.

FÉROVÝ ZAMĚSTNAVATEL S DOBROU ATMOSFÉROU

Od roku 2020 doplnila zavedenou značku Sodexo Zaměstnavatel roku doprovodná soutěž Férový zaměstnavatel, jejíž výsledky ovlivňují sami zaměstnanci hodnocením na webu Atmoskop.cz. Podobně jako Zaměstnavatel roku má tři kategorie rozdělené podle počtu zaměstnanců, v tomto případě do 100, do 1000 a nad 1000.

CENA PERSONALISTŮ ZA NEJLEPŠÍ HR PROJEKT

Prezentace personálních projektů je dobrým příkladem sdílení zkušeností a dobré praxe z nejrůznějších oblastí řízení lidských zdrojů. Letos se představilo 40 projektů v regionech a 8 nejlepších se uchází o přízeň odborné veřejnosti na podzimním finále.

OSOBNOST ROKU V OBORU HR

Jedinou individuální cenou je vyhlášení Osobnosti roku na základě hlasování na sociální síti Linkedin. Předtím každoročně určí desítku finalistů nominace účastníků regionálních setkání a princip hodnocení je tak v obou fázích založen na respektu a uznání od kolegyň a kolegů z oboru.

CENA ZA OCHRANU ZDRAVÍ ZAMĚSTNANCŮ

Ve spolupráci se zdravotními experty oceňujeme každý rok také jednu společnost za nadstandardní přístup v péči o zdraví zaměstnanců. Zejména v posledních covidových letech nabývá tato oblast na významu.

ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI

Jednou z klubových priorit je rozvoj školství a přenos požadavků ze zaměstnavatelské praxe na různé stupně vzdělávání, od učilišť, přes střední školy, až po univerzity a podpora zájmu o technické vzdělávání již od základních škol.
Hodnocení ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI k tomu přispívá na regionální i celostátní úrovni.

Nejlepší střední školy jsou hodnoceny na úrovni krajů a ceny předávány obvykle na regionálních výstavách a veletrzích vzdělávání. Fakulty vysokých škol jsou oceňované celostátně a od roku 2021 hodnotí zaměstnavatelé samostatně také vyšší odborné školy.

K dobré organizaci a plošnému zásahu výsledků přispívá spolupráce s partnery Registr praxí a Kampomaturite.cz

KANTÝNA ROKU

Novinkou je od loňského roku ocenění Kantýna roku podporující kvalitní a zdravé stravování zaměstnanců v hezkém prostředí. Hodnotit budou sami strávníci, tedy zaměstnanci, které doplní názor odborníků na gastronomii a zdravou výživu. Vyhlašovat se budou jako u většiny klubových cen jak celostátní, tak regionální výsledky.

Bližší informace k přihlášení do ocenění žádejte na info@klubzamestnavatelu.cz